Skip to content

Sylwester w Alpach – czy to dobry pomysł ?

Wiele osób nie może doczekać się zbliżającego się sylwestra. Zabawa w górach połączona z widokiem sztucznych ogni na tle gór oraz odgłosami zabawy odbijającymi się szerokim echem wśród doliny.

Niektórzy z osób decydujących się na wyjazd zagraniczny wybierają Alpy ze względu na panującą tam niepowtarzalną atmosferę. Wiele osób twierdzi, że tylko w tym miejscu możemy spędzić najpiękniejszy Sylwester w życiu. Niezapomniane przeżycia zagwarantować może także spędzenie dnia na stoku narciarskim, a wieczoru z muzyką i tańcem.

Popularność powitania Nowego Roku w Alpach bierze się z możliwości łączenia sporów zimowych z zabawą sylwestrową. W alpejskich kurortach z pewnością przygotowano moc atrakcji na ten specjalny czas. Chyba w każdym hotel jest wtedy organizowana całonocna impreza, a na stokach atrakcyjna zabawa . Daje to możliwość przekonania się, jak powinna odbywać się szampańska zabawa do białego rana. Niektóre alpejskie kurorty zapraszają do zabawy didżejów lub celebrytów, grających światowe przeboje. Pomimo że tego rodzaju miejsca posiadają odpowiednie zabezpieczenia, nie zapominaj, że znajdujesz się w górach. Stąd obowiązują cię szczególne zasady zachowani bezpieczeństwa.

Uczestnictwo w sylwestrze w Alpach daje ci możliwość przebywania wśród przyrody i setek kilometrów tras turystycznych. Posiadają one swoje oznaczenia poziomu trudności, tak, aby każdy mógł dopasować trasę pod własne siły. Cena sylwestra w alpach może być tylko nieco większa od sylwestra w Zakopanem. Może obejmować dojazd, zakwaterowanie, karnet na narty z zabawę sylwestrową. Bardziej luksusowe warunki jak wiadomo, będą kosztować większą sumę pieniędzy.

Sylwester wśród alpejskiej przyrody będzie z pewnością dobrym wyborem dla par, a w niektórych przypadkach dla rodzin z dziećmi. Organizatorzy sylwestra prześcigają się w różnych pomysłach mających uprzyjemnić pobyt w ośrodku i sprawić, by zadowoleni goście znów tam wrócili w przyszłym roku.

Do wad wyjazdu można zaliczyć nieco wyższe ceny niż w przypadku lokalnych imprez oraz dłuższy czas dojazdu. Na szczęście profesjonalne firmy turystyczne za odpowiednią opłatą zadbają o wszystkie szczegóły wyjazdu.

Czy warto oszczędzać na sylwestrze w Alpach? Jeśli zależy ci na dobrej zabawie to z pewnością nie. Dobrze opłacony przejazd w biurze turystycznym będzie zawierał wiele przygotowanych atrakcji, których przeżycie da ci niezapomniane wspomnienia na przyszłość. Do tego zaliczają się także kwestie bezpieczeństwa i komfortu, niezbędne podczas pobytu w górach.

Autor

  • Absolwent filologii włoskiej. Pisarz i bloger. Pracuje w zarządzie firmy zajmującej się pozyskiwaniem klientów. Jako hobby obrał sobie uprawianie sportów: jeździectwo, żeglarstwo oraz jazdę na nartach.

One Comment

  1. kitka kitka

    Sylwester w alpach to super sprawa. Można bawić się i świętować Nowy Rok, a w dzień oddawać się białemu szaleństwu na nartach. Do tego ten wspaniały górski klimat. Po prostu odjazd!