Skip to content

Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

 

Wielu osobom podoba się styl nowoczesny i chętnie wprowadzili by go w swoich czterech kątach, ale nie wiedzą w jaki sposób to zrobić. Czym się charakteryzuje i jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

Czym się różni nowoczesność o stylu nowoczesnego?

Styl nowoczesny, to niekoniecznie podążanie za najnowszymi trendami, posiadanie najmodniejszych dodatków i gadżetów technologicznych. Mieszkanie nowoczesne, a mieszkanie w nowoczesnym stylu to zupełnie co innego . Nowoczesny styl w mieszkaniu cechuje się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością, bez nadmiaru przedmiotów i zbędnych dekoracji, za to z wyposażeniem wysokiej jakości.

Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

Nie istnieje lista zasad i wymaganych przedmiotów, które obowiązują przy urządzaniu mieszkania w nowoczesnym stylu, ale jest kilka wskazówek, które pomogą je stworzyć.

  • Wysoka jakość i estetyka – niech materiały we wnętrzach będą naturalne i dobrej jakości, grube sploty i połyskujące materiały dodadzą wnętrzu szlachetności.
  • Klasyczne połączenia kolorystyczne – w nowoczesnych wnętrzach dominują stonowane kolory, bez nadmiaru wzorów i faktur, ale nie musi być to jedynie biel, szarość i czerń.
  • Funkcjonalność – proste, przestronne i jasne wnętrza z możliwie dużą ilością światła dziennego. Bardzo dobrze sprawdzą się też przeszklenia i lustra.
  • Minimalizm – w nowoczesności mniej, znaczy więcej, stawiajmy na jakość, nie na ilość.
  • Ograniczenie dekoracji – delikatne, subtelne zdobienia dodadzą smaczku wnętrzom, ale niech dekoracje będą jednocześnie praktyczne, pomagające zapewnić porządek, bez niepotrzebnych i niepraktycznych ozdób. Świetnie sprawdzą się odpowiednio dobrane obrazy lub rzeźby.

W nowoczesnych wnętrzach często łączy się funkcjonalność pomieszczeń – kuchnia jest połączona z salonem wyspą, lub barem, a część salonu zaaranżowana jest na domowe biuro, lub kącik do czytania za pomocą odpowiednich mebli i dodatków. Przestrzeń w pomieszczeniach powinna być uporządkowana – niech wszystko ma swoje miejsce, a niepotrzebne rzeczy będą schowane.

Aby urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu, z powodzeniem można inspirować się stylem loftowym, modernistycznym, glamour, lub skandynawskim.

Autor

  • Absolwent filologii włoskiej. Pisarz i bloger. Pracuje w zarządzie firmy zajmującej się pozyskiwaniem klientów. Jako hobby obrał sobie uprawianie sportów: jeździectwo, żeglarstwo oraz jazdę na nartach.

One Comment

  1. nitkaq nitkaq

    Nowoczesny styl mieszkania sporo kosztuje i zawsze istnieje ryzyko, że wystrój paskudnie się zestarzeje. Znajomy na przykład chciał urządzić mieszkanie zgodnie z panującą modą i niestety wyszedł mu taki kicz, że głowa mała. Także dobrym wyjściem jest także słuchać porad ekspertów i stosować sprawdzone wystroje mieszkań.